Ev Dekorasyonu Önerileri

Zaman ilerledikçe artan şehir nufüslarıyla birlikte artık daha küçük metrekareli evlerde oturmak zorunda kalabiliyoruz. Fark ettiyseniz mimariler kalabalık aileleri barındıracak şekilde inşa edilmiyor. Ya odalardan kısılıyor ya balkonlardan yada mutfak ve banyolardan. Bu nedenle yaşam alanları daraldıkça ev dekoruda degişmeye başlıyor. Kabalık eşyalar yerini ihtiyaç kadar geniş ferah göstermeye yönelik olmaya başladı. Bu aşamada iş dekorasyona geldiğinde, elimizdeki alanı en iyi nasıl kullanacağımız konusunda birkaç ipucuna sahip olmak, şimdilerde daha da büyük önem taşıyor. Küçük bir evi en rahat nasıl düzenleyeceğinize dair denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış, çeşitli küçük ev çözümlerini bu makalede sizlerle paylaşıcağım.

salon 31

 • İlk olarak zaten küçük metrekareli alanınız varken büyük kaba eşyalar almaktan kaçının. Ne kadar az eşya o kadar ferah alanlar. Mutlaka alanınızı ölçerek eşya alın yoksa mazallah aldıgınız eşyalara yer bulmakta zorluk çekebilirsinz. Eşyalarınızı konumlandırmakta bir o kadar önemli olmuycak yerlere zorlayarak birşeyler yerleştirmek evinizde sıkışık bir görüntü sağlayabilir.

salon2

 • Küçük bir evin en büyük zorluklarından biri de kitap, giysi, elektronik alet gibi küçük parçalı eşyalar için yer açmaktır. Dolap, konsol, masa gibi yer kaplayacak mobilyalar yerine, yerden tavana veya duvardan duvara kurulacak raflardan, gömme veya modüler tarzdaki mobilyalardan yararlanmayı düşünebilirsiniz.

  Bambu Ayna
  Neşeli Mutfaklar
  Evlilik Listesi Yapanlar

  salon3

 • Ayakları yerden yüksek mobilyalar seçerseniz daha ferah ve havadar alanlarınız olur. Yere yakın mobilyalar agır bir hava verir.

  salon4

 • İhtiyaçlarınızı doğru seçmek birazda size düşüyor. Olmayan kitaplarınız için kitaplıklar yada yılda bir iki kere kurulacak sofralar için kocaman yemek masaları alıp sığdırmaya çalışmak yerine minimum yer kaplayacak ihtiyacınızı yeteri kadar karşılayacak seçimler daha sonradan sorun yaşamamanız için doğru tercih olacaktır.
 • Mobilyalarınızı zemin yada duvar renklerine yakı alırsanız evi daha geniş göstermiş olursunuz. Ayrıca duvar renklerini açık ve ferah tonlardan tercih ederseniz yüzünüz daha çok güler.
 • Renkleri nasıl yapsam? diye düşünüyorsanızda  açık renk mobilya ve duvarlar ile koyu renkli zemin kullanmak mekanı daha geniş gösterir.
 • Ayrıca evinizde bol bol ayna ve aydınlatma kullanmayı unutmayın.

Ev Dekorasyonu Önerileri” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir