Püsküllü Yastık

Koltuklarımızın kardeşidir kırlentler. Belimizin dostu, başımızın baş tacıdır. Çeşit çeşit yastıklar evimizin neşesidir. Bugünde sıra sıra dizdiğiniz yastıklara bir yenisini daha ekleme vakti. Hem kolay hemde çok farklı bir çalışma olacağından emin olun. Kullanacağımız ipleri çeşitlendirerek de farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Eli dikiş tutan hatta tutmasa bile resimleri dikkatli inceleyen herkesin yapabileceği oldukça şık bir proje.

Biliyorsunuz ki artık koltuklarda bol bol yastık kullanmak moda oldu. Çiçek desenli modellerden sıkılmış olanların derdine ilaç olmak için hemen çalışmamızı inceleme başlayalım.

Malzemeler

*İP

*MAKAS

*İĞNE

*DÜZ RENKLİ YASTIK

3

  1. İlk olarak ipimizi belli bir uzunlukta kesip iğnemize takıyoruz ve bir kez yastığa iğnemizi batırıp çıkarıyoruz.
  2. İkinci sırada iğnemizi ilk ipin üst sırasına hıza alarak batacağız .Resimde de gördüğünüz üzere bir kere iğneyle batıp çıktıktan sonra biraz mesafe bırakıp ikinci batmayı yapmalısınız ki ortadaki ip şerit oluşsun.7
  3. Tek tek sırayla her şerit bir önceki sıraya ortalayarak yaptığımızda bu görüntüye ulaşmanız çok kolay. Bu arada her sırada ip şerit sayısını bir bir arttırmayı unutmayın.Zaten resmi yakından inceleyerek de her sırada kaç ip olduğunu kolaylıkla saya bilirsiniz.
  4. Tüm sıraları yaptıktan sonra iplerimizi bir hıza da kesmeye geldi. Bunun içinde ipimize resimdeki gibi V form vererek kestikten sonra artık evlerinizi süslemeye hazırdır.

Şimdiden deneyip yapmaya başlayan herkese kolaylıklar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir